Akinu

Akinu VITALITY Vápník Aq doplněk stravy pro psy 200 g

Máte doma parťačku v očekávání? Nebo čerstvé psí miminko? V obou případech se vybavte vhodným doplňkem stravy - vápníkem… Více informací

Doprava zdarma

Doprava od 899 Kč je zdarma !

 
234 Kč bez DPH
Přidat do porovnávače (0)
269
s DPH
Popis

Máte doma parťačku v očekávání? Nebo čerstvé psí miminko? V obou případech se vybavte vhodným doplňkem stravy - vápníkem. Ten podporuje kosterní vývoj štěňat.

Akinu VITALITY Vápník Aq doplněk stravy pro psy 200 g: Klíčový doplněk stravy pro štěňata a březí a kojící feny

Vápník je zcela nepostradatelným prvkem pro správný kosterní vývoj a celkovou funkci metabolismu štěněte i dospělého psa. Stejně nepostradatelný je také pro březí feny při vývoji plodu a poté i během laktace. Organická forma tohoto přírodního vápníku má vstřebatelnost okolo 80 %. Běžně dostupný krmný anorganický vápenec má využití jen 30 - 40 % dle jemnosti mletí.

Proč je důležité podávat vápník březím a kojícím fenám?

U fen je nutné přidávat doplňky stravy s obsahem vápníku v době březosti a následně i laktace. Hypokalcemická krize neboli kriticky snížené množství vápníku hrozí hlavně u březích a kojících fen, které vydávají mnoho vápníku na kostry svých plodů a potom na mléko pro výživu štěňat. Potřeba vápníku je tak vysoká, že klasické krmivo a především BARF strava bez přidávání doplňků stravy nepokrývá vysokou potřebu vápníku.

Kritický nedostatek vápníku se projevuje nejčastěji u fen malých plemen - jorkšír, pudl, bišonek, jezevčík, atd. U těchto plemen se projeví akutní nedostatek vápníku velmi rychle a jde pak už jen o minuty max. hodiny, kdy jde psíkovi o život a mohl by bez okamžité pomoci zahynout. Proto je nutné podávat vápník v dostatečném množství pravidelně a preventivně. Pokud se hypokalcemie stejně projeví, je třeba urychleně vše řešit u veterináře nitrožilní aplikací vápníku. Fena před porodem potřebuje 2x více vápníku a po porodu při kojení, hlavně většího počtu štěňat, až 5x více.

Proč je vápník důležitý pro štěňata?

Vápník u štěňat je velmi důležitý během jejich růstu a vývoje kostry, zubů a šlach. Dlouhodobý nedostatek vápníku u štěněte může vést ke špatnému růstu a způsobit pohybové problémy. Např. křivice - problém pohybové soustavy způsobený nedostatkem vápníku a vitamínu D - se podle všeho projevuje hlavně u větších plemen. Tam však mohou být skutečnou příčinou deformace jiné problémy, v dnešní době např. překrmování proteiny.

Potřebují vápník i dospělí psi?

Vápník pro dospělé psy by měl tvořit ideálně 1,5 -2,5 % obsahu krmiva, což kvalitní suché krmivo (granule) bez problému pokryje. Velmi důležité však je, v jaké formě se vápník v daném krmivu vyskytuje, protože od toho se odvíjí jeho vstřebatelnost. Ideálním zdrojem vápníku jsou jeho organické formy - např. vaječné skořápky, produkty moře nebo citráty - vazby na organické kyseliny.

Vhodné pro: psy

Dávkování:
Doplněk stravy vždy zamíchejte do vlhké masové směsi, do konzervy, k přílohám nebo do granulí.


Čajová lžička = 2 g

Pro kojící feny:
při 4 štěňatech = dávka dvojnásobná
při 4 – 6 štěňatech = dávka trojnásobná
při víc než 6 štěňatech = dávka čtyřnásobná

Složení: vápník z mořské řasy Lithothamnion sp

Víte, že:
snažit se psovi doplňovat vápník například tvarohem mu může naopak uškodit? Tvaroh je pro něj špatně stravitelný a obsahuje hodně fosforu, který se vylučuje z těla pouze ve vazbě s vápníkem, takže pak tělu naopak vápník ubírá.

Příslušnost kategorií

VITALITY víkend
PSI / Vitamíny a doplňky stravy
Vlastnosti
  • Vlastnost Hodnota
  • Specifikace klouby, kosti
Hodnocení

Buďte první, kdo může hodnotit!

Hodnotit zboží mohou pouze přihlášení uživatelé.
Přihlásit se
Blog Kdo kupuje
Artur
Mango
Joy
Ebby
Jelly
Butter
Peanut
Kendy
Daisy
Charlie
Pohanka z Otvovické skály (Poppy)
Lily

Poradíme Vám

Blog Zeptejte se na
FACEBOOKU
737 246 763
Odborné poradenství Po - Pá: 8:00 - 15:30

Naše výhody

lorem

Doprava zdarma

Od 899 Kč u nás máte dopravu zdarma vždy! Sledujte naše limitované nabídky na Dny dopravy zdarma!

lorem

Jedinečné výrobky

Znáte značku AKINU z marketů a prodejen? Pouze na našem e-shopu najdete všechny naše výrobky a za skvělé ceny. Tady jste u přímého dodavatele.

lorem

Věrnostní program

Odměňujeme naše zákazníky – akiňáky. Registrujte se u nás, krmte s AKINU a sbírejte body. Za body pak čerpáte slevy a výhody věrného zákazníka.

lorem

29 let zkušeností

Přinášíme vám jen to, co sami prověříme a otestujeme. Historie značky a naši vlastní miláčci nám dovolují rozumět potřebám mazlíčků a pečovat o ně chytře.

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu