Akinu

Akinu VITALITY Vápník Aq doplněk stravy pro psy 200 g

Akce Novinka

DÁREK navíc: Celý měsíc září obdržíte při koupi tohoto produktu jako dárek Akinu DENTA BIG MIX, chlorofyl/propolis. Nabí… Více informací

Doprava zdarma

Doprava od 899 Kč je zdarma !

 
234 Kč bez DPH
Přidat do porovnávače (0)
269
s DPH
Popis

DÁREK navíc: Celý měsíc září obdržíte při koupi tohoto produktu jako dárek Akinu DENTA BIG MIX, chlorofyl/propolis. Nabídka platí pouze pro koncové zákazníky.

Máte doma parťačku v očekávání? Nebo čerstvé psí miminko? V obou případech se vybavte vhodným doplňkem stravy - vápníkem. Ten podporuje kosterní vývoj štěňat.

Akinu VITALITY Vápník Aq doplněk stravy pro psy 200 g: Klíčový doplněk stravy pro štěňata a březí a kojící feny

Vápník je zcela nepostradatelným prvkem pro správný kosterní vývoj a celkovou funkci metabolismu štěněte i dospělého psa. Stejně nepostradatelný je také pro březí feny při vývoji plodu a poté i během laktace. Organická forma tohoto přírodního vápníku má vstřebatelnost okolo 80 %. Běžně dostupný krmný anorganický vápenec má využití jen 30 - 40 % dle jemnosti mletí.

Proč je důležité podávat vápník březím a kojícím fenám?

U fen je nutné přidávat doplňky stravy s obsahem vápníku v době březosti a následně i laktace. Hypokalcemická krize neboli kriticky snížené množství vápníku hrozí hlavně u březích a kojících fen, které vydávají mnoho vápníku na kostry svých plodů a potom na mléko pro výživu štěňat. Potřeba vápníku je tak vysoká, že klasické krmivo a především BARF strava bez přidávání doplňků stravy nepokrývá vysokou potřebu vápníku.

Kritický nedostatek vápníku se projevuje nejčastěji u fen malých plemen - jorkšír, pudl, bišonek, jezevčík, atd. U těchto plemen se projeví akutní nedostatek vápníku velmi rychle a jde pak už jen o minuty max. hodiny, kdy jde psíkovi o život a mohl by bez okamžité pomoci zahynout. Proto je nutné podávat vápník v dostatečném množství pravidelně a preventivně. Pokud se hypokalcemie stejně projeví, je třeba urychleně vše řešit u veterináře nitrožilní aplikací vápníku. Fena před porodem potřebuje 2x více vápníku a po porodu při kojení, hlavně většího počtu štěňat, až 5x více.

Proč je vápník důležitý pro štěňata?

Vápník u štěňat je velmi důležitý během jejich růstu a vývoje kostry, zubů a šlach. Dlouhodobý nedostatek vápníku u štěněte může vést ke špatnému růstu a způsobit pohybové problémy. Např. křivice - problém pohybové soustavy způsobený nedostatkem vápníku a vitamínu D - se podle všeho projevuje hlavně u větších plemen. Tam však mohou být skutečnou příčinou deformace jiné problémy, v dnešní době např. překrmování proteiny.

Potřebují vápník i dospělí psi?

Vápník pro dospělé psy by měl tvořit ideálně 1,5 -2,5 % obsahu krmiva, což kvalitní suché krmivo (granule) bez problému pokryje. Velmi důležité však je, v jaké formě se vápník v daném krmivu vyskytuje, protože od toho se odvíjí jeho vstřebatelnost. Ideálním zdrojem vápníku jsou jeho organické formy - např. vaječné skořápky, produkty moře nebo citráty - vazby na organické kyseliny.

Vhodné pro: psy

Dávkování:
Doplněk stravy vždy zamíchejte do vlhké masové směsi, do konzervy, k přílohám nebo do granulí.


Čajová lžička = 2 g

Pro kojící feny:
při 4 štěňatech = dávka dvojnásobná
při 4 – 6 štěňatech = dávka trojnásobná
při víc než 6 štěňatech = dávka čtyřnásobná

Složení: vápník z mořské řasy Lithothamnion sp

Víte, že:
snažit se psovi doplňovat vápník například tvarohem mu může naopak uškodit? Tvaroh je pro něj špatně stravitelný a obsahuje hodně fosforu, který se vylučuje z těla pouze ve vazbě s vápníkem, takže pak tělu naopak vápník ubírá.

Příslušnost kategorií

AKČNÍ NABÍDKA
VITALITY víkend
PSI / Vitamíny a doplňky stravy
Vlastnosti
  • Vlastnost Hodnota
  • Specifikace klouby, kosti
Hodnocení

Buďte první, kdo může hodnotit!

Hodnotit zboží mohou pouze přihlášení uživatelé.
Přihlásit se
Blog Kdo kupuje
Mango
Joy
Ebby
Jelly
Butter
Peanut
Pohanka z Otvovické skály (Poppy)
Lily

Poradíme Vám

Blog Zeptejte se na
FACEBOOKU
737 246 763
Odborné poradenství Po - Pá: 8:00 - 15:30

Naše výhody

lorem

Doprava zdarma

Od 899 Kč u nás máte dopravu zdarma vždy! Sledujte naše limitované nabídky na Dny dopravy zdarma!

lorem

Jedinečné výrobky

Znáte značku AKINU z marketů a prodejen? Pouze na našem e-shopu najdete všechny naše výrobky a za skvělé ceny. Tady jste u přímého dodavatele.

lorem

Věrnostní program

Odměňujeme naše zákazníky – akiňáky. Registrujte se u nás, krmte s AKINU a sbírejte body. Za body pak čerpáte slevy a výhody věrného zákazníka.

lorem

29 let zkušeností

Přinášíme vám jen to, co sami prověříme a otestujeme. Historie značky a naši vlastní miláčci nám dovolují rozumět potřebám mazlíčků a pečovat o ně chytře.

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu