Akinu

Cestování se psem

Pro mnohé z nás je nepředstavitelné, abychom jeli na výlet, nebo dovolenou bez našeho čtyřnohého miláčka. Ani u nás tomu není jinak. Proto velmi oceňuji, že spousta hotelů, penzionů i chat, pobyt s našimi psy bez problému umožňují.

11. 8. 2017
Káťa

Pejskovi na cestu však musíme vždy sbalit alespoň pár nezbytných věcí. Je to s ním tak trochu jako s dítětem, nestačí ho jenom naložit a jet. U nás toho mají psi skoro víc než já. 

Jak daleko pojedete?

Obzvlášť v létě je pitný režim velmi důležitý. Nesmíme proto zapomenout, sbalit pejskovi na cestu cestovní misku s vodou, ve které mu vodu o pauzách v jízdě nabídneme.

Pokud pojedete dál, mějte na paměti, že je potřeba každé cca 3 hodinky udělat v jízdě pauzu a nechat pejska vyvenčit, protáhnout se a napít. I vám jistě přijde pauza vhod.

Jak pejska přepravovat?

Možností, jak převážet psa, je několik. Záleží na velikosti auta i na rase psa.
Vybírat můžete z plastových přepravek, které lze umístit na zadní sedadla auta, nebo do kufru. A kovových klecí, které se umisťují do kufru. Pejska také můžete převážet na sedačkách, ale nikdy však ne „na volno“. V případě, že chcete mít pejska na sedačkách, je potřeba mu zakoupit postroj a pás, k tomu určený. Pro tento způsob přepravy je ideální zakoupit také deku a ochránit s ní tak potahy vašich sedaček.

U nás to mají psi rozdělené, malá Mary jezdí v plastové přepravce na zadních sedačkách, zatím co Roxy má přes celý kufr klec, kde má skoro větší komfort než já na předním sedadle. Rozhodně se tam může více roztahovat.

Cestovní doklady

Ať už jedete se psem kamkoliv, měli byste u sebe mít jeho očkovací průkaz. Jednak nikdy nevíte, co se může stát (případná návštěva veterináře, pokousání psa/člověka…), ale na nějakých místech očkovací průkazy vyžadují pro vpuštění psa do objektu (např. zoologická zahrada).
Pokud se psem jedete za hranice, musíte pro něj mít jeho vlastní pas. Tento pas vám vystaví veterinář. Pes musí být zároveň označen tetováním, nebo elektronickým čipem.

Shrnutí

Přepravka, miska, voda, pamlsek (v našem případě kopa pamlsků), očkovací průkaz/pas, sáčky na exkrementy, vodítko a obojek a můžeme vyrazit.
Mne se celkem dobře osvědčilo, mít pro psy jejich vlastní cestovní tašku. Často s nimi cestujeme, takže mám stále vše zabalené, čapnu tak jen jejich tašku a můžeme jít. Nemusím se bát, že jim bude něco chybět.Podělte se s námi o vaše zážitky z cest!

Sdílejte článek

Káťa

Káťa se s vámi podělí o své zkušenosti a storky ze života, který se točí převážně kolem psů. Pitbulka Roxy a Kavalírka Mary se poctivě starají o to, aby bylo neustále o čem vyprávět. Povídat si s ní můžete nejen pod články, ale odpovídá vám také na sociálních sítích, které spravuje.

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu