Pomáháme a podporujeme


HELPPES

Helppes pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů.
Helppes, jako první organizace nejen v ČR, ale i ze zemí tzv. bývalého východního bloku, dokázal splnit podmínky nejvyšších mezinárodních standardů v poskytování služeb tohoto druhu a získal akreditaci pro plnohodnotné členství v mezinárodních organizacích sdružujících poskytovatele těchto služeb.

AKINU je Generálním partnerem pokrývajícím kompletní potřebu pamlsků pro výcvik.


www.helppes.cz


ANKETA STATEČNÉ PSÍ SRDCE

Tradiční záchranářská anketa Statečné psí srdce oceňuje každoročně ojedinělé psí činy, které pomohly zachránit lidské životy. Vítězové jednotlivých kategorií Statečného psího srdce automaticky postupují do nominace na prestižní ocenění Zlatý záchranářský kříž. AKINU je hrdým partnerem této ankety.


www.statecnepsisrdce.cz


BĚHEJME A POMÁHEJME ÚTULKŮM

Běhejme a pomáhejme útulkům je charitativní projekt, který díky finančním darům od laskavých lidí, mění životy nešťastným zvířatům po celé České republice.

AKINU se stalo generálním partnerem tohoto projektu pro rok 2022, kdy jsme společně běželi v Brně, Olomouci a Praze. Věříme, že společně tvoříme lepší svět pro zvířata.

Více na: www.behproutulky.cz


AKINU CHARITATIVNÍ PROJEKTY

V roce 2021 jsme odstartovali AKINU charitativní projekt čmuchací vánoční punčochou a celý výtěžek věnovali Kolie a sheltie v nouzi, z.s. Chceme, aby se charitativní projekt stal tradicí, proto jsme v něm pokračovali i v roce 2022, kdy výtěžek z prodeje čmuchacích koulí a koberečků jsme věnovali organizaci DOGGOLAND Z.S., která zachraňuje pejsky z nevhodných podmínek a dává jim svou péči.

A pokračujeme dál. V roce 2023 jsme připravili 100 ks vánočních přetahovadel s míčkem. Celý výtěžek z prodeje jsme věnovali spolku Druhá šance pro kavalíry. Sledujte nás na našich sociálních sítích i letos něco chystáme.

Přečtěte si více o našich projektech.


ÚTULEK DOGPLANET

DogPlanet z.s. je spolek, který se zabývá ochranou a pomocí zvířatům bez domova. Jde o partu dobrovolníků, kteří mají praxi s péčí o zvířata a jejich záchranou.

Jejich snahou kromě skvělé péče o zvířata bez domova, je útulek více zpřístupnit veřejnosti a pořádat akce, prostřednictvím kterých bude vysílat do světa více osvěty.

Jsme rádi, že AKINU je dlouhodobým partnerem tohoto útulku.

www.dog-planet.cz


ÚTULEK TEPLICKÉ KOČKY

V útulku Teplické kočky, z.s. jsou kočky rozhodně na prvním místě.

Kočičky zde mají krásné pokojíčky plné prolézaček a všechny krásně naklizené. Kromě pamlsků, krmiva a hraček, které jsme kočičkám dovezli, jim udělalo radost také naše pohlazení.

Kočky se mazlí rády a ty v útulku obzvlášť, proto pokud uvažujete o kočičím parťákovi, navštivte Teplické kočky, z.s. Ze zhruba 100 kočičích obyvatelů si jistě tu svou vyberete. A na cestu domů dostanete milou pozornost AKINU dárkový balíček.


www.teplickekocky.cz

 

ÚTULEK U ŠMUDLINY TACHOV

S láskou se starají o týraná zvířata – psy, kočky, slepice a jiné nechtěné domácí mazlíčky. Přestože mají zařízení jen pro psy ve venkovních kotcích, starají se také o nalezené kočky, které jsou v dočasných péčích. Pomáhají s externí inzercí. To znamená, že lidem, kteří nemohou zvíře umístit do útulku, protože jde třeba o bytového psa, vystaví kvalitní inzeráty a sami vyberou novou rodinu. Poskytují materiální a veterinární pomoc pro psy lidí bez domova. Pomáhají psům, které lidé chovají buď na řetězu nebo v nevhodných boudách. A aby toho nebylo málo - několik let bojují proti nevhodnému chovu slepic v klecích.

Celá činnost útulku je dobrovolnická a finance získávají pořádáním různých charitativních akcí, prodejních trhů, aukcí, bazárků apod. Za zmínku stojí také jejich TikTok, kde je spousta dojemných videí.

www.utulek-tachov.cz


TLAPKY NA CESTĚ

Tlapky na cestě pomáhají psům, bez rozdílu plemene. Týraným, pejskům bez domova i těm z množíren a od nezodpovědných majitelů. Pomáhají hledat nové domovy také těm, kterých se majitelé musí vzdát. Kromě aktivní pomoci psům v nouzi je jejich hlavní náplní osvěta veřejnosti. Snaží se lidem vysvětlit problematiku množíren psů, nekontrolovaného chovu psů bez PP a popularizovat adopce.

Mnohokrát se objevili v médiích a pořádají outdoorové akce, kde je pravidelně navštěvuje fotbalista Petr Švancara, který si od nich adoptoval kříženku Miyu.


www.tlapkynaceste.cz


PES NEJVĚRNĚJŠÍ PŘÍTEL

Nezisková organizace funguje na bázi dobrovolné činnosti. Začínali jako menší parta zapálených pejskařů, která se snažila pomáhat všem pejskům, kteří potřebují pomoci. Postupně se k nim přidalo spoustu úžasných lidí a vytvořil se tak tým motivovaných lidí. Společnými silami zachraňují týrané, odložené, staré a nemocné pejsky. Zabezpečují jim veterinární péči a kvalitní krmení. Poskytují pejskům dočasný domov, dokud jim společnými silami nenajdou nový vhodný domov. Provoz spolku a veškeré náklady s tím spojené jsou kompletně financované z dobrovolných příspěvků a darů.


www.pesnejvernejsipritel.cz


PRAVIDELNÁ POMOC ÚTULKŮM


AKINU pravidelně o Vánocích část výtěžku z prodeje vánočního sortimentu věnuje na pomoc útulkům, se kterými dlouhodobě spolupracuje a podporuje je.

Přímá finanční pomoc je pro útulky vítanou podporou a jsme rádi, že do ní tímto způsobem můžeme zapojit i naše zákazníky.