Akinu

Interaktivní hračky pro psy

Už to bude rok...to se někdy stává. Ano, je to část jedné české písničky, ale také tvrdá realita. Už rok nás totiž sužuje obávaný virus. S ním také ruku v ruce přišla velká omezení a naše životy se obrátily naruby.

A protože my akiňáci se snažíme myslet pozitivně a zůstat negativní, přinášíme vám spousty tipů a her, jak se se svým parťákem zabavit a utužit tak společné pouto.

11. 3. 2021
Akinu

Interaktivní hračky pro zdravou mysl

Různé hlavolamy a interaktivní hračky stimulují všechny smysly a nervový systém psa. Jejich základem jsou pachové práce, což je pro psy jedna z nejpřirozenějších činností. Pejska zaručeně zabaví, a navíc pomocí her rozvíjí hlavolamy přemýšlení a učí soustředění. Pejska taková hra příjemně unaví, což se v této době může hodit. Obzvláště, když jsme odkázáni jen na nejbližší okolí a nemůžeme leckdy chodit na dlouhé procházky či výlety. 

Dokončení (splnění) hlavolamu dokáže posílit sebevědomí psa a ulevit mu od stresu.

Na našem e-shopu si můžete vybrat z různých variant…máme osvědčené „staré“ hlavolamy, ale také NOVINKY, u kterých nyní testujeme, jak se budou vám, a hlavně vašim mazlíčkům líbit.

Po práci a po venčení, kdy už je večer a všechny každodenní úkoly máte za sebou, vytáhněte hračku a hrajte si spolu, společný čas je totiž k nezaplacení.

Čím hlavolam naplnit? Nejlépe něčím voňavým, malým a zdravým, třeba našimi tréninkovými masíčky. Jsou nakrájené na malé kousky, což se hodí nejen na pravidelný trénink, ale i k naplnění našich hlavolamů. Naplnit ho ale můžete třeba i nakrájenými sušenými masíčky, či oblíbenými sušenkami.

Naučte svého pejska, jak hračka funguje a jak si má cestu k pamlskům najít. Podle našeho video návodu to půjde snadno.

Zábavné hlavolamy si můžete vyrobit snadno a rychle i doma

Je to tak! Pokud máte pejska, kterého hlavolamy baví, je potřeba mít mnoho druhů her a pravidelně je obměňovat, aby byly pro pejska stále atraktivní. A některé si můžete vyrobit svépomocí.

Hra s brčky

Máte doma brčka? Vysypte je do misky nebo krabice, dejte mezi ně pár voňavých pamlsků a nechte pejska, ať si je najde. (Tuto hru můžete obměnit také se zmuchlaným papírem či ruličkou od toaletního papíru.)

Schovávaná

Schovejte pamlsky po pokoji a nechte pejska, ať si je vyčmuchá. Dejte ale pozor, aby našel všechny, ať se vám někde pod sedačkou pamlsek nezkazí.

Hra s dekou/ručníkem

Schovejte pamlsky pod deku a stopujte mu, jak dlouho mu potrvá, než je nalezne. Ztížit mu hru můžete tím, že pamlsky různě položíte na ručník a ten následně srolujete. 

Jak trávíte svůj čas s pejskem v období lockdownu vy? Podělte se s námi o svůj příběh.

Sdílejte článek

Akinu

V našem týmu Akiňáků je každý odborník na něco jiného. A tak si můžete počíst jak rady co, jak a proč používat, ale také co a jak řešit. Sledujte naše články!

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu