Škrabadla pro kočky

Škrabadla a odpočívadla pro kočky jsou příjemným relaxačním místem, ale také můžou být zábavným a naučným doplňkem vybavení Vaší kočky. Naučte hned od malička svou kočičku brousit drápky na škrabadle a ochraňte tak svůj nábytek před poničením.

Kočky od si od přírody rády brousí své drápky. Venku žijící kočky si je obrousí třeba o strom. Ovšem taková kočka domácí, která ven často ani nevyjde tuto možnost nemá a vyhledává doma místa, kde si drápky nejlépe obrousí. Často si vybere nábytek či třeba gauč. Pomoci může kočičí škrabadlo, o které si jednoduše drápky obrousí. Jak tedy vybrat škrabadlo pro kočku?

Klasická škrabadla slouží především k obroušení drápků. Na výběr jsou ale i škrabadla různých tvarů, některá jsou dokonce vybavena hračkou. Pro kočičky, které chcete opravdu zaujmout doporučujeme škrabadla interaktivní.

Kartonové škrabadlo je vhodné pro kočky, které si nejčastěji brousí své drápky o koberec. Škrabadlo je vyrobené z kartonu, je malé, lehké a můžete ho umístit téměř kamkoli. Kočička si o něj snadno obrousí své drápky, a z vlastní zkušenosti víme, že na něm kočky rády i leží a spí.
Janča tento typ nechala testovat svými kočičáky a sepsala pro vás zajímavý článek.


Odpočívadla pro kočky jsou spojením místa pro škrábání drápků, tak i místem odpočinku. Kočičí odpočívadla nebo také kočičí strom oba druhy mají více pater k odpočinku, jsou vybavena částí k broušení drápků a leckdy mají i hračku pro větší zábavu. Škrabací stromy pro kočky jsou oblíbené pro jejich velkou variabilitu. Leckterá odpočívadla slouží i jako prolézačka pro kočky. Pokud vlastníte kočičku, která ráda šplhá a brousí si drápky třeba o pohovku, pořiďte jí odpočívadlo ve tvaru kočičího stromu.

Zajímavostí v našem sortimentu jsou dřevěné hračky, které mají část právě na obrušování drápků. Přírodní styl hraček se hodí do každého interiéru a domácnosti.

Jak naučit kočku na škrabadlo?
Škrabadlo by mělo být umístěné ve strategických bodech bytu jako je například místo u vstupu dveří, kde bude mít kočka o všem přehled a bude se tam ráda vracet, než kdyby bylo škrabadlo umístěno někde v jinak nevyužitém koutě. Kočka většinou sama zjistí, že na škrabadle se drápky obrušují lépe než na pohovce. Pokud tomu tak není, sami jí ukažte, jak si na něm drápky brousíte či jemně vezměte kočičce pacičky a naznačte drápání. Kočičky, které si rády hrají můžete navést na škrabadlo pomocí její oblíbené hračky či ho provonět šantou kočičí.

14 položek celkem
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Od 899 Kč a do 30 kg hmotnosti objednávky u nás máte dopravu zdarma vždy! Sledujte naše limitované nabídky na dny dopravy zdarma!
Jedinečné výrobky
Jedinečné výrobky
Znáte značku AKINU z marketů? Pouze na našem e-shopu najdete všechny naše výrobky za skvělé ceny.
Věrnostní program
Věrnostní program
Zaregistrujte se, sbírejte body a proměňte je ve slevu při každém nákupu. 
30 let zkušeností
30 let zkušeností
Přinášíme vám jen to, co sami prověříme a otestujeme. Rozumíme potřebám mazlíčků.