Akinu

Pomáháme a podporujeme

HELPPES

 

Helppes pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů.
Helppes, jako první organizace nejen v ČR, ale i ze zemí tzv. bývalého východního bloku, dokázal splnit podmínky nejvyšších mezinárodních standardů v poskytování služeb tohoto druhu a získal akreditaci pro plnohodnotné členství v mezinárodních organizacích sdružujících poskytovatele těchto služeb.
AKINU je Generálním partnerem pokrývajícím kompletní potřebu pamlsků pro výcvik.


www.helppes.cz

 

DOG FOR DOC

 

Nezisková organizace ANIMAL EYE, z.s. zajišťuje ve spolupráci s Nemocnicí Na Bulovce projekt s názvem Dog for Doc.
Jak už sám název vypovídá, jedná se o výcvik psů, kteří pomáhají doktorům. A to právě díky svému vynikajícímu čichu.

Firma AKINU sponzoruje nadějnou fenku zlatého retrívra Jessie, která je momentálně ve výcviku na detekci onkologického onemocnění.

Chtěli byste si o projektu přečíst více?
👉 https://www.donio.cz/dogfordoc

 

 

 

ÚTULEK DOGPLANET

 

DogPlanet z.s. je nově založený spolek, který se zabývá ochranou a pomocí zvířatům bez domova. Jde o partu dobrovolníků či bývalých zaměstnanců útulku, kteří mají praxi s péčí o zvířata a jejich záchranou. Dříve působili v Útulku Mělník, který převzali a od 01.02.2021 ho provozují.
Jejich snahou je, aby se útulek začal ubírat trochu jiným směrem než doposud, snaží se ho více zpřístupnit veřejnosti a pořádat mnohem více akcí a vysílat do světa více osvěty.


www.dog-planet.cz

 

 


ÚTULEK TEPLICKÉ KOČKY

 

V útulku Teplické kočky, z.s. jsou kočky rozhodně na prvním místě.

Kočičky zde mají krásné pokojíčky plné prolézaček a všechny krásně naklizené. Kromě pamlsků, krmiva a hraček, které jsme během jedné jarní návštěvy kočičkám dovezli, jim udělalo radost také naše pohlazení.

Kočky se mazlí rády a ty v útulku obzvlášť, proto pokud uvažujete o kočičím parťákovi, navštivte Teplické kočky, z.s. Ze zhruba 100 kočičích obyvatelů si jistě tu svou vyberete.


www.teplickekocky.cz

 

ÚTULEK DOGSY

 

Útulek, který se snaží pro všechna zvířata udělat svět lepším místem.
Spolek Útulek Dogsy, z.s. byl založen za účelem pomoci psům v nouzi, ale vzhledem ke skutečnosti, že se k nim dostala už i jiná domácí zvířata, rozšířili svůj okruh pomoci. Za tímto účelem byl zakoupen objekt bývalého vepřína v Jestřebí, kde by rádi vybudovali azylové místo pro zvířata v tísni. Místo, by mělo co nejvíce zvířátkům připomínat domácí prostředí, aby čekání na nový domov bylo co nejpříjemnější. Díky rekonstrukci ale není možné na místě zvířátka ubytovat, a tak fungují zatím v domácích depozitech.


www.utulekdogsy.cz

 

AKINU CHARITATIVNÍ PROJEKTY

 

Minulý rok jsme odstartovali náš charitativní projekt čmuchací vánoční punčochou a celý výtěžek věnovali Kolie a sheltie v nouzi, z.s. Chceme, aby se charitativní projekt stal tradicí, proto v něm pokračujeme i letos.
Čmuchací koule a koberečky jsou ručně ušité a pomohou celým svým výtěžkem vámi vybrané organizaci, která následně udělá radost těm, kteří to opravdu potřebují. A koho jste vybrali?
Vítězem se stala organizace DOGGOLAND Z.S., která zachraňuje pejsky z nevhodných podmínek a dává jim svou péči. A víte, jaké mají motto? – „Psi jsou jako brambůrky – jeden nikdy nestačí“.


Přečtěte si více o našich projektech.

 

 

ANKETA STATEČNÉ PSÍ SRDCE

 

Tradiční záchranářská anketa Statečné psí srdce oceňuje každoročně ojedinělé psí činy, které pomohly zachránit lidské životy. Vítězové jednotlivých kategorií Statečného psího srdce automaticky postupují do nominace na prestižní ocenění Zlatý záchranářský kříž. AKINU je hrdým partnerem této ankety.


www.statecnepsisrdce.cz

 

 

 


BĚHEJME A POMÁHEJME ÚTULKŮM

 

Běhejme a pomáhejme útulkům je charitativní projekt, který díky finančním darům od laskavých lidí, mění životy nešťastným zvířatům po celé České republice.
Pomohlo se celkem 176 spolkům částkou 806 000 Kč.

AKINU je hrdým partnerem tohoto projektu pro rok 2022, kdy společně poběžíme v Brně, Olomouci a Praze. Věříme, že společně tvoříme lepší svět pro zvířata.

Poběžte s námi! Více na: www.behproutulky.cz

 

 

 

PRAVIDELNÁ POMOC ÚTULKŮM

 


AKINU pravidelně o Vánocích část výtěžku z prodeje vánočního sortimentu věnuje na pomoc útulkům, se kterými dlouhodobě spolupracuje a podporuje je.

Přímá finanční pomoc je pro útulky vítanou podporou a jsme rádi, že do ní tímto způsobem můžeme zapojit i naše zákazníky.

 

 

 

 

 

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu