Péče o srst a drápky pro psy

Péče o srst a drápky pro psy

Zobrazit kategorie a filtr

Péče o srst psa je dalším důležitým krokem v péči o Vašeho miláčka. Jen pravidelným česáním dosáhnete krásného, lesklého a čistého kožíšku. Každý pejskem má však srst jinou, jeden pejsek potřebuje hřeben, jiný kartáč, nebo trimovací nůž pro psy. Proto je náš sortiment tak rozsáhlý. Neméně důležitou součástí pravidelné péče o psa je také stříhání drápů. K tomuto úkonu Vám skvěle poslouží gilotina, nebo nůžky na drápy.

Akinu průvodce výběrem (1)

Filtrace

Cena

od
do

Příznak

Značky

Vhodné pro

Materiál produktu

z 0
Od nejlevnějšího Od nejdražšího Dle názvu Nejprodávanější Dle hodnocení

Výchozí

Celkem 0 položek. Zobrazeno 21 položek / stránka.
                     
z 0

Psi mají různé druhy srsti – krátkosrstou, dlouhosrstou, hrubosrstou či velice jemnou. Pojďme si ukázat, jaká pomůcka je pro úpravu, které srsti vhodná.

Hřebeny slouží k první úpravě srsti u dlouhosrstých plemen. Hřeben rozčeše zacuchanou dlouhou srst. Pomůže vyčesat zacuchané chuchvalce. K finální úpravě a vyčesání je potřeba použít ještě kartáč.

Hřebeny s otočnými hroty – slouží k vyčesání především hrubosrstých ale i dlouhosrstých plemen, otočné hroty pomohou snadnějšímu vyčesávání.

Kartáče finální úprava srsti u dlouhosrstých plemen. Snadno vyčeše podsadu, vytvaruje srst, dodá lesk a v neposlední řadě objem.

Kartáče na nečistoty – odstraní hrubé nečistoty včetně nadbytečných chlupů. Je vhodný na zvykání štěňátek na budoucí česání. Stačí, když tímto kartáčem budete pejska jen hladit, tím si zvykne na tento pohyb a později se nebude bránit opravdovému vyčesávání.

Rukavice jsou velmi vhodné pro psy, kteří se bojí česání. Jednoduše si nasadíte rukavici na ruku a příjemně namasírujete svého mazlíčka čímž nejen vyčešete snadno chlupy, ale také prokrvíte pokožku. Chlupy se na rukavici nalepí a vy je snadno sundáte druhou rukou.

Hrablo – usnadní rozčesání dlouhosrstých plemen stejně jako hřeben, jen má ve většině případů 2 řady vedle sebe má jiný tvar, jinak se tedy drží v ruce. Hrablo pojme větší množství srsti najednou než hřeben.

Trimovače, prořezávače zbaví pejska staré a zplstnatělé srsti a dredů. Vhodné jsou především pro delší srst, která má sklony snadno se zacuchávat. Pro krátkosrsté psy je vhodná trimovací čepel, která dokonale vyčeše starou, odumřelou srst a zbaví ji nečistot.

A když už jste u údržby srsti nezapomínejte ani na drápky. Odrostlé drápky můžete snadno zkrátit pomocí nůžek, ty jsou vhodné především pro malé psy. Pro středně velké až velké psy jsou vhodnější kleště. Ty bývají opatřeny bezpečnostní pojistkou, tu stačí odjistit a pejskovi rovně drápek zastřihnout dle přiloženého návodu. Můžete použít i gilotinu u té platí stejný postup, jen se drápek strčí celý dovnitř. Vždy je potřeba dávat pozor, abyste se netrefili pejskovi do živého.

Pokud si nebudete vědět rady, určitě nám napište na náš chat a my se vám budeme rádi věnovat.

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu