Akinu

O nás

 

            

 

A – Adéla / K – Karel / I – Ivana / N – Norbert / U – Uršula

 

Takto vždy hláskujeme jméno naší firmy, když je cítit, že na druhém konci telefonu je někdo, kdo si neví rady, jak se to AKINU vlastně píše.

 

A přitom je to tak prosté. Jsme firma, která dodává krmivo a chovatelské potřeby pro psy, kočky a ostatní domácí miláčky. Jméno tak nemohlo vzniknout jinak než se štěňátkem na začátku.

 

Plemeno psa, jsme vybírali 4 měsíce a po dlouhém rozmýšlení nakonec zvítězila vznešená a oddaná, tvrdohlavá Akita Inu. Psal se rok 1992 a toto plemeno bylo v České republice poměrně vzácné. Na koupi štěněte padly všechny úspory, které mohla v té době mladá česká rodina se dvěma dětmi mít. Poté, co jsme si v únoru přivezli z porodnice malého synka, 14 dní na to přibylo do domácnosti bílé, roztomilé, chlupaté klubíčko. Agi rostl a začali jsme řešit krmení.

 

V roce 1992 neexistoval rozvinutý trh s krmivy a chovatelskými potřebami jako dnes. V té době se pejskům vařilo maso s různými přílohami. Maso pro psy se kupovalo na jatkách, odkud jsme si ho také vozili. Brali jsme, co zrovna bylo. Vepřové, hovězí...zájemci stáli frontu. Na zavolání jsme dojížděli a nakupovali větší množství, aby se cesta vyplatila. Někdy nám maso zbývalo a byla potřeba ho okamžitě spotřebovat, přebytky jsme tedy začali prodávat po známých se psy a chovatelských stanicích. I když výběr nebyl velký, přednost mělo vždy čerstvé před mraženým. O to rychlejší vše muselo být - domluva, cena, dovoz. To byly ryzí začátky podnikání.

 

Časem jsme ukončili příležitostný prodej masa a v roce 1993 uzrála myšlenka oficiálního podnikání na živnostenský list. A název firmy?

 

Na začátku byla velká láska ke zvířatům a touha rozumět jejich potřebám. Přístup k živým tvorům jinak, než byl provozován dosud a rozšířit tuto myšlenku mezi široký okruh lidí. V názvu naší společnosti se odráží příběh skutečného pejska, který s námi byl krásných 12 let a naučil nás, že kvalitní péče o něj se odrazí v jeho pevném zdraví a vitalitě, a naši lásku oplatí tou svou. Obohatil tak naše životy o báječné okamžiky, které zůstanou navždy naší součástí.

 

Každý, kdo choval nebo chová zvíře ví, že bez nich by byl život nudný a nenaplněný.

 

Jsme s Vámi již neuvěřitelných 25 let. V těch se zrcadlí naše sny, úspěchy i pády a zkušenosti. Oslavte naše narozeniny s námi. Sledujte nás na  Facebooku a Instagramu.

 

AKINU CZ s.r.o. děkuje svým klientům a zákazníkům za jejich důvěru a spolupráci na tom, starat se o zvířata kvalitně a s láskou.

 

 Agi miloval procházky v lese :-)                                                                                      Agi na procházce v zimě.

 

 Agi        Agi

 

  

 

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu