Foresto obojek pro psy nad 8 kg 70 cm

Kód: 210517
ZDARMAZDARMA
1000x1000 120210517
988 Kč
Externí sklad (>5 ks)
Můžeme doručit do:
17.6.2024
Foresto, šedý antiparazitní obojek pro velké psy Doba působení proti - klíšťatům 8 měsíců, odpuzená klíšťata v krátkém čase uhynou, - blechám 7-8 měsíců, - léčba a prevence proti všenkám. Foresto může být použit jako součást léčby alergické dermatitidy vyvolané blechami (FAD). Klíšťata...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Foresto, šedý antiparazitní obojek pro velké psy

Doba působení proti
- klíšťatům 8 měsíců, odpuzená klíšťata v krátkém čase uhynou,
- blechám 7-8 měsíců,
- léčba a prevence proti všenkám.

Foresto může být použit jako součást léčby alergické dermatitidy vyvolané blechami (FAD).
Klíšťata zpravidla uhynou a odpadnou z hostitele během 24 až 48 hodin po napadení, aniž by sála krev. Během terapie může dojít k přisátí ojedinělých klíšťat. Za nepříznivých podmínek proto nelze jednoznačně zamezit přenosu infekčního onemocnění klíšťaty.
Ačkoli bylo prokázáno významné snížení výskytu infekce Leishmania infantum u psů, přípravek prokázal variabilní repelentní účinek (zabraňující sání) a insekticidní účinek na flebotomy Phlebotomus perniciosus. Výsledkem může být, že může dojít k sání flebotomy, a proto přenos Leishmania infantum nemůže být zcela vyloučen. Obojek by měl být nasazen těsně před začátkem období aktivity flebotomů, odpovídající sezóně šíření Leishmania infantum, a měl by být používán po celou dobu rizikového období.

Obojek by měl být nasazen pokud možno před začátkem sezóny klíšťat nebo blech.
Bezpečnost veterinárního léčivého přípravku během březosti a laktace nebyla u cílového druhu zvířat stanovena. Vzhledem k chybějícím údajům proto použití přípravku u březích a laktujících fen nelze doporučit.
Přípravek může mít nežádoucí účinky na vodní organismy. Zvířatům s tímto obojkem by nemělo být dovoleno plavat ve vodních tocích.
Zvířata s obojkem by neměla přijít do kontaktu s batolaty a malými dětmi. Nedovolte malým dětem dotýkat se obojku, hrát si s ním, nebo ho vkládat do úst. Nedovolte zvířatům, která nosí tento obojek, spát s jejich majiteli, zejména dětmi.
Ve výjimečných případech se během nošení obojku mohou vyskytnout případy, kdy se sice klíšťata zakousnou, ale nesají krev a nejpozději do tří dnů odpadnou.
Při napadení blechami je často zamořeno i okolí zvířete (pelíšky, koberce, závěsy,..). Je proto doporučeno ošetřit vhodnými přípravky proti blechám i okolí zvířete. Toto opatření snižuje zamořenost okolí a prodlužuje ochranu proti novém napadení blechami.

Pro absenci dostupných informací by přípravek neměl být používán u štěňat do 7 týdnů. Nepoužívat v případě přecitlivělosti na účinné látky nebo na některou z pomocných látek.
Obojek je šedé barvy.
Vyberte ten správný obojek pro svého parťáka:
Pro psy s hmotností nad 8 kg je určen obojek o délce 70 cm.
Pro malé psy s hmotností do 8 kg je určen obojek pro psy ≤ 8 kg o délce 38 cm.

Prosím vždy si přečtěte příbalovou informaci.

Barva: šedý obojek, bez zápachu.
Velikost: 70cm
Obojek je zabalen v plechové kulaté dózičce.

Splňujeme Nařízení EU 2019/6 o veterinárních léčivých přípravcích

Doplňkové parametry

Kategorie: Antiparazitní obojky pro psy
Velikost psa: střední, velký
Účinnost proti: blechám, klíšťatům, všenkám

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: