Akinu

 

VELKÝ LETNÍ VÝPRODEJ! 🌞 Využijte až 70% slevy nejen na letní sortiment. Akce platí do 24.08.2022

 

Zima a sport jde dohromady

Spousta pejskařů se mylně domnívá, že přes zimu má pejsek nabrat na váze a odpočívat. Že na procházky a výlety, natož pak na nějaké sportování je moc velká zima. Ale opak je pravdou.

10. 1. 2019
Káťa
border kolie běží v hustém sněhu s klacíkem v tlamě

Aby pes zůstal v kondici celý rok, je důležité mu i přes zimu dopřát dostatek pohybu. Zima má navíc blahodárné účinky nejen na psí, ale také na naše zdraví. Pobyt venku nemusí být dlouhý, ale za to by měl být intenzivní, aby pes zůstal neustále v pohybu.

Dle druhu aktivity je pak na zvážení, zda psa přiobléknout. Pokud bude pes v zátěži a poběží, bundu potřebovat nebude, naopak, pokud se vydáte na poklidnou procházku, doporučuji alespoň vestičku, nebo outdoorový obleček. Záleží také na velikosti psa a druhu srsti. Vždy bychom ale měli pejska obléknout, nebo přes něj alespoň přehodit deku po ukončení aktivity. Jinak by totiž mohlo dojít k prochladnutí svalů, to pak může mít za následek horší regeneraci a větší náchylnost ke zranění.

Zimní vykrmování

Krmnou dávku není potřeba kvůli nastalé zimě zvyšovat. Zaměřit byste se měli spíše na výběr krmiva, které bude mít vyšší energetickou hodnotu. Pes má totiž přes zimu mnohem vyšší výdej energie, kterou soustředí na udržení si tělesné teploty. Vydanou energii je pak potřeba do těla opět dostat.

 

A co vy? Vyrážíte se svými parťáky do přírody, nebo z tepla rodinného krbu vyhlížíte jaro? Napište mi do komentáře.

Sdílejte článek

Káťa

Káťa se s vámi podělí o své zkušenosti a storky ze života, který se točí převážně kolem psů. Pitbulka Roxy a Kavalírka Mary se poctivě starají o to, aby bylo neustále o čem vyprávět. Povídat si s ní můžete nejen pod články, ale odpovídá vám také na sociálních sítích, které spravuje.

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu