Akinu

Začínáme s výcvikem

Psi, stejně jako lidé, milují chválu a pozitivní přístup doprovázen pamlskem. Může se ale stát, že pes zcela nepochopí, co se po něm chce, proto je nejlepší, když se rodina dohodne na skupině povelů a používají všichni jeden povel na přivolání, jeden na chůzi u nohy a podobně.

2. 2. 2018
Káťa

Vyberte si jeden povel

S povely souvisí i další nedorozumění a to, volat na psa několik povelů najednou.

Často se stává, že se dostaneme do nečekané situace a začneme na psa volat zároveň „stůj“, „pocem“, „ke mně“ a „k noze“. Naše zmatenost je přenesena na psa a ten neví, který povel si má vlastně vybrat, nebo si nevybere žádný. Proto je lepší mít pro podobné situace připravený pouze jeden povel a na tom trvat. Důležité je, po splnění povelu pejska pochválit a odměnit pamlskem,  nebo oblíbenou hračkou. Velmi vhodnou hračkou na odměnu je například míček s popruhem - míček dáte psovi a rovnou se s ním potaháte.

Vyvarujme se chybičkám

Často máme tendenci pejskovi vynadat, když si dává s plněním povelu na čas. Už si ale neuvědomujeme, že si pes příště dvakrát rozmyslí, zda přijde, nebo nikoliv, když minule dostal vynadáno. Je proto daleko efektivnější, když se psa při přivolávání snažíte něčím upoutat. Mnohdy stačí zapískat, zatleskat, nebo naznačit rukou v kapse, že ho čeká sladká odměna. Výborné jsou na odměňování psí sušenky, která se snadno a rychle rozkoušou.

„S motivací nejdál dojdeš“ a toho se držme. Vyhledávejme situace k odměnění pejska a snažme se vyhnout situacím, u kterých víme, že bude s poslušností problém :-).

 

Sdílejte článek

Káťa

Káťa se s vámi podělí o své zkušenosti a storky ze života, který se točí převážně kolem psů. Pitbulka Roxy a Kavalírka Mary se poctivě starají o to, aby bylo neustále o čem vyprávět. Povídat si s ní můžete nejen pod články, ale odpovídá vám také na sociálních sítích, které spravuje.

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu