Akinu

Víte, že se pes velice snadno přehřeje?

Pejsci jsou velice chytří a pokud to jen trochu jde, zvládnou se ochladit sami. Třeba tak, že si lehnou do stínu nebo si dokonce vyhrabou noru, do které si pak lehnou. Je to pro ně přirozený způsob, jak se vypořádat s teplem. Jsou ale situace, kdy takovou možnost nemají a hrozí jim přehřátí z nadměrného výkonu či tepla.
25. 8. 2020
Akinu

Poznáte, když je pes přehřátý?

Přehřátí se u pejska projevuje tak, že je apatický, zrychleně dýchá, má namodralý jazyk či mu teplota v konečníku vystoupá přes 40 °C.

První pomoc při přehřátí – svému psovi sprchou či mokrým ručníkem ochlaďte tlapky, vnitřní stranu stehen, bříško a nakonec hlavu. Poté mu dejte napít a umístěte ho na chladné místo či na chladicí podložku. Pokud by měl pejsek křeče nebo jiné komplikace neváhejte ihned kontaktovat veterinárního lékaře.

POZOR! Nikdy nenechávejte psa v zaparkovaném autě samotného!

Pejskům může ublížit vysoká teplota už během několika minut, protože jsou velice citlivý na změny teplot. A právě uvnitř auta je během krátké chvíle mnohonásobně vyšší teplota než venku. Pro představu: pokud je venku 30 °C, tak v autě zaparkovaném na přímém slunci může teplota za necelou půlhodinu dosáhnout 50 °C a více. Černá palubka a volant se dokonce rozžhaví až na 70 °C. Pokud necháte auto zaparkované ve stínu bude teplota stoupat jen o něco pomaleji, i tak ale vystoupá velmi vysoko.

Máte nějakou zkušenost s přehřátím u psa? Dejte nám vědět.

Sdílejte článek

Akinu

V našem týmu Akiňáků je každý odborník na něco jiného. A tak si můžete počíst jak rady co, jak a proč používat, ale také co a jak řešit. Sledujte naše články!

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu