Akinu

Tipy, jak zabavit psa doma

Také máte pejska, který nevydrží celý den ležet na gauči? V aktuální situaci, kdy je nařízené omezení pohybu osob, může být utahání pejska obtížné. Ne nadarmo se říká unavený pes = spokojený pes. Pejsky samozřejmě chodit venčit musíme, avšak není vhodné se venku zdržovat moc dlouho.
18. 3. 2020
Akinu

Po krátkém venčení můžete pejska zabavit i doma, či na zahradě

Pokud máte zahradu a pejska, který rád běhá a skáče, můžete ho naučit (nebo pilovat) například agility slalom, jehož učení pejska zabaví jak po fyzické, tak po psychické stránce. Při jeho probíhání totiž musí pes opravdu přemýšlet. Pokud doma slalom nemáte, bohatě vám postačí 12 plastových ohradníkových tyček.
Využijte čas, který nyní máte k naučení nového triku. Umí váš pes zamávat na povel, oběhnout daný předmět, nebo vám vyskočit na záda? Teď je ten pravý čas ho to naučit. Mrkněte na naše video návody na nejrůznější triky na Akinu YouTube!

Pomůžou i hlavolamy

Co se týče domácího zabavení hlavičky, skvěle vám poslouží psí hlavolam. Hlavolam samozřejmě zakoupíte na našem e-shopu, na Akinu YouTube si dokonce můžete pustit video, jak pejska s hlavolamem seznámit a ukázat mu, co je cílem. Skvělý psí hlavolam ale také můžete pejskovi snadno a rychle vyrobit doma - a že těch možností je!
Zkuste například schovat pamlsky do srolovaného ručníku. Skvěle vám poslouží také volná ramínka, která vám visí ve skříni, či kuličky zmuchlaného papíru. Vložte je do krabice a schovejte mezi ně pár pamlsků.
Zkrátka fantazii se opravdu meze nekladou! Vždy však berte v potaz, že je třeba začít zlehka, aby pejsek nebyl frustrován svým případným neúspěchem.

Tipy našich zákazníků

Když nemůžeme jít ven, trénujeme s Miunkou na balančních podložkách. Běháme agility, tak je pro ní hodně důležité, aby byla hezky nasvalená. Plus teď se aspoň udrží v kondici, když nemůžeme na tréninky. – Terka

My ráno jdeme venčit na krátkou procházku a na ní trénujeme triky, které se hodí do běžného života. Například, aby byli kluci schopni zůstat v odložení, když trénuji s tím druhým. Jít na chodník na povel, zalehnout při chůzi-když se mi něco nepozdává, nebo vyskočit na schod, pařez, či vyvýšené místo. Psíci se aspoň trochu unaví. Večer posilujeme na balančkách. – Sofi

Já hraju s holkama domácí schovku. Dám Sindy/Lole odložení, a po bytě jí schovám hračku, nebo se schovám já. Vždy je odměním a postupně to stěžuji. – Niki

My se v takovýchto dnech zabavujeme hlavolamy a učením nových triků. – Julie

Čas, který trávíme doma si zkracujeme pilováním již naučených triků, aby byly tip ťop. – Káťa

Doma trénujeme aspoň 2x denně. 10-20 minut, pak dostává syrovou kost na okus to ho zabaví na 2-3 hodiny. Pak klasika hračky, přesahuji se s ním, dovádím. Jinak ještě občas přidám hlavolamy a čuchací dečku. A pak už se jen válíme buď na balkoně a nebo v posteli. - Markét

Sdílejte článek

Akinu

V našem týmu Akiňáků je každý odborník na něco jiného. A tak si můžete počíst jak rady co, jak a proč používat, ale také co a jak řešit. Sledujte naše články!

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu