Akinu

Syndrom mrtvého ocasu

Milujete procházky zasněženou krajinou a hrátky v čerstvě napadlém sněhu?
My také, a proto jsme vyrazili na hory. Podnikly jsme celodenní výlet, viděli krásnou sněhem zasypanou přírodu, holky aportovaly sněhové koule, prostě pohádka.

28. 1. 2019
Káťa

Po příchodu na hotel jsem si všimla, že Roxy nevrtí ocasem. Ocas má svěšený a jeho kořen si neustále olizuje. Při pokusu ocas prohlédnou zjišťuji, že je velmi bolestivý. Roxy na sobě na procházce bundu měla, ale, má ten typ bundy, která ji sahá přes stehna, ale kořen ocasu nechává odkrytý. A právě tato partie naší Roxy prochladla.

Syndrom mrtvého ocasu

Pod tímto děsivým názvem se schovává zánětlivé onemocnění, které se objevuje právě v kořeni ocasu. Kořen ocasu je jednou z nejcitlivějších částí psího těla a nastydnout může nejen venku v chladu, ale také v létě ve vodě, nebo třeba při promoknutí.

Syndrom mrtvého ocasu lze většinou vyléčit doma. Chce to omezit procházky a další venkovní aktivity. Pejska je potřeba držet doma, v klidu a v teple. Nekoupat ho a do pelíšku mu klidně přidat deku na víc. Určitě pejska nenechat ležet na studené dlažbě. Zánět by měl do pár dnů sám odeznít. Pokud však příznaky neodezní do týdne, doporučuji veterináře přeci jen navštívit.

Roxy byla v pořádku do dvou dnů, tato zkušenost ji radost ze sněhu nezkazila a my se poučili. Po procházce sušíme záda a ocas ručníkem, na delší zimní výlety oblékáme bundu zakrývající zadek a po procházce má Roxy vždy k dispozici deku, pod kterou se může schovat.

Setkali jste se někdy s tímto onemocněním? Napište nám pod článek své zkušenosti.

Káťa

Káťa se s vámi podělí o své zkušenosti a storky ze života, který se točí převážně kolem psů. Pitbulka Roxy a Kavalírka Mary se poctivě starají o to, aby bylo neustále o čem vyprávět. Povídat si s ní můžete nejen pod články, ale odpovídá vám také na sociálních sítích, které spravuje.

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu