Akinu

Oblečení pro psa - nutnost či zbytečnost?

Mezi pejskaři se běžně setkáváme se dvěma odlišnými názory. První skupina lidí zastává názor, že pes je zvíře a nepříznivé počasí mu nevadí. Zatím co druhá skupina lidí tvrdí, že pokud pes žije v bytě, je oblékání nutné.

25. 10. 2019
Akinu
psí kavalírka má na sobě mikinový obleček jako dráček

Jak to tedy je?


Víceméně záleží skutečně na tom, zda pes žije v bytě či venku. Ale samozřejmě je potřeba přihlédnout i k dalším faktorům. Například záleží na velikosti psa, typu a kvalitě psí srsti, na zdravotním stavu a imunitním systému.

Pokud s námi žije pes celoročně v bytě, často dochází k tomu, že nedokáže snadno a rychle vyrovnat teplotní rozdíly vzduchu. Při přechodu z vyhřátého bytu ven může být totiž teplotní rozdíl klidně i 20 °C. A pokud při tom navíc ještě zmokne, může dojít snadno k prochladnutí.

 

Pořízení oblečku pro podzimní či zimní období


Jak zvolit ten správný obleček? Při výběru oblečku je důležitá jak kvalita oblečku, tak střih a použitý materiál. Proto si před vybíráním musíme ujasnit, zda chceme obleček, který pejska zahřeje, ochrání ho před deštěm, nebo třeba obojí 😊. Do deště jsou například velmi vhodné nepromokavé bundy či pláštěnky. Pokud chceme, aby obleček pejska příjemně zahřál, volíme svetříky, mikinky či podšité overaly.

Aby se obleček pejskovi dobře nosil, musíme zvolit správnou velikost. Obleček psa nesmí nikde škrtit. Pro správné určení velikosti oblečku potřebujeme znát délku zad, obvod krku a obvod hrudníku.

Oblečky pro psy nejsou pouze stylovým doplňkem. Velmi často jsou používány také u psích sportovců, kteří potřebují po výkonu odvést tělesnou teplotu pomalu.

 

Víte že:


Nošení oblečení není pro psy zcela přirozené. Proto se může pejsek oblečku zpočátku bát, či se při oblečení ošívat. Proto je dobré při prvním kontaktu s oblečkem pejska na neznámou věc navyknout. Skvěle vám pomůže například odměňování pamlsky.

Jakou zkušenost máte s oblékáním psů vy? Napište nám pod článek.
Sdílejte článek

Akinu

V našem týmu Akiňáků je každý odborník na něco jiného. A tak si můžete počíst jak rady co, jak a proč používat, ale také co a jak řešit. Sledujte naše články!

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu