Akinu

 

VELKÝ LETNÍ VÝPRODEJ! 🌞 Využijte až 70% slevy nejen na letní sortiment. Akce platí do 24.08.2022

 

Koronavir a časté otázky pejskařů

Česko je v karanténě, což znamená, že by lidé měli vycházet z domu pouze za účelem dojít do práce, či do obchodu pro základní potřeby. Například nakoupit potraviny, nebo obstarat léky.
17. 3. 2020
Akinu
smutný jezevčík leží na gauči

Můžu vyvenčit svého psa?

Dle nařízení vlády ze dne 15. března jsou definovány výjimky, ve kterých je možnost opustit domov. Jedna z nich je právě zajištění péče o zvířata. Venčení psů je povoleno i během omezení pohybu osob. Avšak i při venčení se musí dodržovat v tomto krizovém stavu několik opatření.

  • Snižte dobu venčení na minimum
  • Udržujte si od ostatních lidí odstup alespoň 2 metry
  • Venčete s rouškou

Můžu svého psa nakazit?

Světová organizace pro zdraví zvířat prohlásila, že v tuto chvíli neexistuje důkaz, že by koronavirus přenášela hospodářská, či zájmová zvířata. V tuto chvíli se šíří pouze z člověka na člověka.

Mají veteriny otevřeno?

Podle nařízení vlády mohou veterinární ordinace fungovat bez omezení. Avšak veterináři sami zavádějí nejrůznější bezpečnostní opatření. Někteří například řeší pouze akutní případy. Proto doporučujeme, než se do ordinace vypravíte, domluvte se se svým veterinářem telefonicky, zda vás přijme, ať k němu nejezdíte zbytečně.

Pomozte nemohoucím

Jste zdraví, máte přebytek volného času a chcete pomoci? Vyvenčete pejska lidem v karanténě, či důchodcům, kteří by vycházet do ulic neměli. Pokud nevíte, kdo vaši pomoc potřebuje, spojte se s obecním, či s městským úřadem v místě svého bydliště. Rádi vás s člověkem potřebujícím pomoc spojí.

Prosíme, buďme k sobě ohleduplní.

Tíží vás ještě nějaká otázka, na kterou hledáte odpověď? Napište nám pod článek.

Sdílejte článek

Akinu

V našem týmu Akiňáků je každý odborník na něco jiného. A tak si můžete počíst jak rady co, jak a proč používat, ale také co a jak řešit. Sledujte naše články!

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu