Akinu

Kloubní výživa

Zdraví kloubů závisí nejen na plemeni a váze psa, ale také na jeho životním stylu. Ve štěněčím věku jsou nejnáchylnější na špatnou tvorbu kloubů především velká plemena, kdy některá štěňata narostou příliš rychle a kostra včetně kloubů se nestačí dostatečně tvořit.

30. 1. 2018
Akinu
moskevský ovčák běží ve sněhu

O pohybový aparát svého čtyřnohého přítele se ale musíme starat v každém věku.
Pokud nemá pejsek problémy a prosperuje, postačí prevence.
V případě pohybových problémů je nezbytné vyhledat veterinárního lékaře.

Musíme se zamyslet nad tím, jakého psa si pořizujeme a jaký životní styl mu nasadíme.
Jiný nápor je kladen na psa žijícího celoročně venku, který je vystaven všem povětrnostním podmínkám a na psa, který je chován na gauči, v teple.

Stejně tak je velký rozdíl, jestli si psa pořídí aktivní lidé, kteří se psem provozují sporty, chodí na dlouhé procházky a nebo lidé, kteří sami mají s pohybem problém, a tak psí aparát není přetěžován.

Dalším důvodem vedoucím k pořízení psa přesněji řečeno feny je chovatelská vášeň. Chovatelé by si ale měli uvědomit závažnost svého rozhodnutí. Správně odchovat štěňata není vůbec jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Shrnuto, podtrženo, vždy musíme rozumně vyhodnotit, jak moc pečlivě je potřeba pečovat o jejich klouby, svaly, šlachy, vazy apod. :) K tomu nám slouží speciální výživové doplňky.

Sdílejte článek

Akinu

V našem týmu Akiňáků je každý odborník na něco jiného. A tak si můžete počíst jak rady co, jak a proč používat, ale také co a jak řešit. Sledujte naše články!

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu