Akinu

Jakou ochranu proti klíšťatům zvolit?

O antiparazitikách toho bylo všude řečeno již mnoho. Jedno je jasné, antiparazitika používat! Ale jak si vybrat? Na to se s vámi podívám dnes.

2. 4. 2018
Káťa

Pokud hledáte pouze prostředek k prevenci proti blechám a klíšťatům, doporučuji vybrat si mezi roztokem (zvaným také spot on) a obojkem.


Každé má své pro i proti. Po roztoku má pár dní pes mastnou srst v místě aplikace, s obojkem byste ho zase neměli pouštět do postele… U nás fungují zhruba na stejno, a proto Mary s Roxou jakožto posteloví povaleči dostávají spot on od Advantixu a mamky bígl zahradní má kolem krku od jara do podzimu obojek Foresto.

Aplikace obojku snad ani nemůže být jednodušší, stačí ho psovi upnout kolem krku tak, abyste pod něj strčili dva prsty – máte tak jistotu, že psa neškrtí, a přebytečný konec obojku nůžkami odstřihnout. Jsou obojky se kterými se pes může i koupat. Naší zkušeností dokonce je, že když je obojek po několika týdnech zaprášený a zdánlivě končí se svou účinností, bíglovi ho z krku sundáme a opláchneme pod tekoucí vodou (dojde k vyčištění pórů obojku), je doslova zase jako nový.

Ani aplikace spot on není nijak těžká, pro snadnější představu jsme vám s Mary natočili krátké video, které vkládám pod článek.
Každý výrobce však doporučuje něco trošku jiného, proto si vždy nastudujte příbalový letáček.

 

Pokud již řešíte vyskytnutý problém s blechami, nebo jinými paraziti, vždy postupujte dle informací u vámi vybraného přípravku. Před aplikací přípravku doporučuji pejska vykoupat, a to nejlépe pomocí antiparazitního šamponu. Stejně tak prospěšné je vyprání pejskova pelíšku a hraček. Jaké zkušenosti máte vy? Napište mi do komentářů pod článek!

 

Sdílejte článek

Káťa

Káťa se s vámi podělí o své zkušenosti a storky ze života, který se točí převážně kolem psů. Pitbulka Roxy a Kavalírka Mary se poctivě starají o to, aby bylo neustále o čem vyprávět. Povídat si s ní můžete nejen pod články, ale odpovídá vám také na sociálních sítích, které spravuje.

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu