Akinu

 

VELKÝ LETNÍ VÝPRODEJ! 🌞 Využijte až 70% slevy nejen na letní sortiment. Akce platí do 24.08.2022

 

Jak zvládnout Silvestr

Většina majitelů psů a koček nadšení ze silvestrovských ohňostrojů zrovna nesdílí. Poslední dobou se navíc rozmohl trend pouštět rachejtle nejen o silvestrovskou půlnoc, ale nonstop od Vánoc až po Nový rok. Každý rok se kvůli stresu a polekání ztratí svým majitelům několik zvířat. Aby mezi nimi nebyli i ti vaši parťáci, přinášíme vám pár praktických tipů, jak útěku předcházet.
18. 12. 2019
Akinu
sheltie má za sebou černé pozadí se zářícími světélky

Upravte čas venčení


I když je váš pejsek zvyklí venčit se v noci a třeba i na volno, pro tentokrát zkuste nasměrovat venčení na čas dřívější, kdy je venku ještě relativní klid a nechte si pejska na vodítku. Nikdy nevíte, koho ve vaší blízkosti napadne rachejtli odpálit. Ještě lepší, než obojek je venčení na dobře padnoucím postroji, ze kterého se na rozdíl od obojku pejsek tak snadno nevyvleče.


Když máte doma bojínka


Pokud se vaše kočička či pejsek extrémně silvestrovského hluku bojí, zkuste některé z těchto tipů:
Dělejte jakoby nic. Nestresujete se, že vás čeká hrůzná noc. Pokud z vás bude vyzařovat klid, zvíře to vycítí a dost možná ho to uklidní.

Rozptylte ho. Hry a odměňování pamlsky odvede pozornost vašeho parťáka od hluku přicházejícího z ulice. Pomoci mohou také zatažené závěsy, které utlumí blikající světla ohňostrojů.

Umístěte ho do klidnější místnosti. V případě, že je váš mazlík opravdový stresař, může mu pomoci, když ho uložíte například do koupelny, či chodby, kde bude větší klid. Nezapomeňte mu tam udělat pelíšek a donést misku s vodou.

Když víte, že domácí metody nezaberou, svěřte se veterináři. Veterinář vám poradí, jakými „zklidňováky“ můžete svému parťákovi pomoci. Esenciální oleje a aromaterapie raději nepoužívejte, účinky jednotlivých silic na psy působí jinak než na lidi a pro kočky jsou dokonce toxické.

Přejeme vám, abyste svátky nového roku prožili v klidu, se všemi, které máte rádi. Ať vám nový rok přinese jen to dobré a pokud máte tip, jak pejskovi nebo kočičce oslavy ulehčit, neváhejte se s námi podělit komentářem pod článek.

Sdílejte článek

Akinu

V našem týmu Akiňáků je každý odborník na něco jiného. A tak si můžete počíst jak rady co, jak a proč používat, ale také co a jak řešit. Sledujte naše články!

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu