Akinu

Jak zvládnout silvestr se svými mazlíčky?

Zima, tma a z venku se ozývají rány od petard… tak to vypadá o silvestru…. Psi slyší mnohonásobně lépe než my lidé, proto není divu, že se jich většina bojí (pes a silvestrovské oslavy zkrátka nejdou moc dohromady). Rachejtlím a petardám se ani letos bohužel nevyhneme, a tak vám přinášíme pár tipů, jak pejskům tento den ulehčit.
28. 12. 2020
Akinu

Stát se může cokoli, a proto nepodceňujte přípravy

Každý pes, by měl mít od nového roku povinně čip. Nezapomeňte jej registrovat například v Národním registru

Opatřete pejskův obojek svými kontaktními údaji, protože pokud se ztratí, je to nejjednodušší způsob, jak ho co nejdříve dostat zpět domů. Vhodný je také GPS lokátor.

Venčete po celý den na vodítku i když jste třeba zvyklí chodit s pejskem na „volno“. Zkontrolujte obojek (aby se vám z něj pejsek při leknutí nevyvlekl) a nejlépe svého pejska opatřete reflexními prvky, pro ještě větší bezpečnost.

Silvestrovská noc

  • Dělejte jakoby nic. Ano, klid páníčka dělá hodně. Pokud se nebudete stresovat a bude z vás vyzařovat klid a pohoda, s největší pravděpodobností i váš parťák bude klidnější.
  • Hrajte si. Hry a odměňování pamlsky mazlíčka rozptýlí a odvedou pozornost od hluku z venku.
  • Zatáhněte závěsy a zavřete okna. Blikající světla a rány ohňostrojů, tak utlumíte a nebude to pro pejska tolik stresující. Pomoci také může lehce zesílená hudba či televize.
  • Svého parťáka umístěte o půlnoci do nejklidnější místnosti a nezapomeňte mu tam dát pelíšek, vodu a oblíbenou hračku.
  • Pokud je mazlíček opravdový stresař, svěřte se svému veterináři. Ten vám pro vašeho psa může doporučit léky na uklidnění.

Jak ulehčujete svému parťákovi silvestrovskou noc vy? Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o své tipy.

Sdílejte článek

Akinu

V našem týmu Akiňáků je každý odborník na něco jiného. A tak si můžete počíst jak rady co, jak a proč používat, ale také co a jak řešit. Sledujte naše články!

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu