Akinu

 

VELKÝ LETNÍ VÝPRODEJ! 🌞 Využijte až 70% slevy nejen na letní sortiment. Akce platí do 24.08.2022

 

Jak zvládnout horké letní dny

Že své parťáky v těchto vedrech nemáme zbytečně vozit autem, natož v autě nedej bože nechávat víme jistě všichni. Že se asfalt, na kterém venčíme může zahřát i na 70°C víme také, ale jak našemu parťákovi ulevit?

31. 7. 2018
Akinu
pes skočil do vody a caká kolem něj voda

Snažte se procházky a venčení směřovat k ranním, nebo naopak večerním hodinám. Přes den, kdy je slunce nejvýše, procházky omezte na nezbytně nutnou dobu pro vyvenčení.  Svému parťákovi zajistěte přístup k čerstvé, pitné vodě po celý den, ideální jsou pro tyto horké dny i psí fontány, u kterých díky neustálé cirkulaci zůstává voda neustále čerstvá a svěží.

Při pobytu venku nezapomínejte pejskovi umožnit, aby si vybral, zda chce být na slunku, nebo ve stínu. Jsou psi, kteří milují vyhřívání na přímém sluníčku, ale i ti se po nějaké době potřebují schladit ve stínu. Svému parťákovi můžete také nabídnout komfort chladících podložek a obojků, které pejsky skvěle a šetrně ochladí. Velmi oblíbené jsou také chladicí hračky napuštěné vodou, které po vložení do mrazáku zmrznou, pejsek se tak při hraní s nimi skvěle osvěží.

 

Pokud dojde k přehřátí

 

Přehřátého psa nikdy neházejte do vody, ani ho vodou nepolévejte, mohlo by dojít k teplotnímu šoku. Namísto toho umožněte psovi lehnout si na stinné, chladné místo, pokud možno někde, kde proudí čerstvý vzduch. Pomoci mu můžete postupným ochlazením tlapek a třísel. Nabídněte svému parťákovi čistou vodu, nikoli však ledovou. Nechte ho v klidu. Pokud se stav pejska nezlepší, navštivte svého veterináře. Před převezením na veterinu nezapomeňte své auto nejprve dostatečně vychladit, ať stav svého parťáka nezhoršíte.

 

Napište nám pod článek své vlastí zkušenosti, nebo tipy, jak tyto pařáky zvládnout.

Sdílejte článek

Akinu

V našem týmu Akiňáků je každý odborník na něco jiného. A tak si můžete počíst jak rady co, jak a proč používat, ale také co a jak řešit. Sledujte naše články!

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu