Akinu

Jak začít se psími sporty

Každý sport je jiný, proto nelze jednoznačně říci „teď je ta vhodná doba“. Vždy musíme zohlednit náročnost vs stav, stáří a kondici našeho psa. Po 6 měsíčním štěňátku nemůžeme chtít, aby skákalo skočky, stejně tak, jako nemůžeme od staršího psa s obezitou chtít, aby s námi zvládl trek 40km.

27. 6. 2018
Akinu

V ideálním případě bychom měli se štěňátkem nejprve začít chodit na lekce základní poslušnosti. S tímto se doporučuje začít během prvního roku, čím dříve se pejsek socializuje a naučí se vás poslouchat a vnímat i mezi jinými zvířaty a lidmi, tím snáze vám pak trénování půjde. Například v PESOPARKu můžete navštívit štěněčí školičku již se 3 měsíčním štěndem.

Již na běžných lekcích poslušnosti se setkáte s přinášením balonku a překonáváním základních překážek. Se zvládnutou základní poslušností se nemusíte bát přihlásit se na vámi vybrané tréninky. Přesto, že na agilitách pejska nechají přes překážky skákat až někdy kolem 14.měsíce, může se pejsek do této doby s překážkami seznámit a naučit se je obíhat. Navíc agility nejsou jen o skočkách, s tunelem je také velká legrace a věk u něj není omezující. Stejně tak je tomu i u dalších sportů, ať už se jedná o bull sporty, obrany, dog frisbee, nebo třeba dog dancing, zatímco bude štěndo mladé na to, aby skákalo, nebo se jinak přepínalo, může se se sportem seznamovat a pozvolna začít.

Pro jaký sport jste se rozhodli vy? Napište nám pod článek!

Sdílejte článek

Akinu

V našem týmu Akiňáků je každý odborník na něco jiného. A tak si můžete počíst jak rady co, jak a proč používat, ale také co a jak řešit. Sledujte naše články!

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu