Akinu

Dort pro psa - recepty

Chipík před nedávnem slavil své 4. narozeniny a já mu jako správná panička nakoupila dárky v podobě hraček, pamlsků, buřtíků a rozhodla se, že mu ještě navíc udělám narozeninový dort…
24. 5. 2022
Terka
pes slaví narozeniny, má na hlavě čepičku a před sebou má dort

Nejdříve jsem si představila, co všechno má rád – piškoty, masíčka, syrečky, buřty, masové kapsičky a potom to, jak z toho všeho poskládám dort. No, ale asi by to dopadlo stejně jako v příběhu od Josefa Čapka „Jak pejsek s kočičkou pekli dort.“

Proto jsem se poradila s ostatními a vyšel z toho jeden super jednoduchý osvěžující dortík. Pokud i vy chcete vašemu pejskovi připravit jednoduchý dort k narozeninám, můžete vyzkoušet některý z receptů:

Piškotový dort pro psa z tvarohu

Suroviny:

Postup:

Do dortové formy (či oblíbené misky) vyskládejte psí piškoty. Tvaroh smíchejte se žloutkem a dejte na piškoty. Nakonec oloupejte mango, nakrájejte ho na plátky a vyskládejte na tvaroh. Celý postup alespoň jednou opakujte a nakonec ještě jednou potřete tvarohem, ozdobte a dejte chladit do lednice. Nechte alespoň 5 hodin tuhnout.

Navíc: tento dort si můžete dopřát i vy (v upravené variantě bez vajíčka a s cukrem).

Masový dort pro psa z konzervy

Když jsem pátrala dál, našla jsem ještě spoustu dalších zajímavých receptů. Tady ještě jeden, který mě zaujal.

Suroviny:

Postup:

Do dortové formy (či oblíbené misky) vyskládejte psí piškoty. Můžete ji předtím vyložit potravinářskou folií. Na dno formy vyskládejte piškotky, na ně rozprostřete masovou konzervu (např. Akinu VITALITY hovězí), smíchanou s mírně rozvařenou rýží s mrkví, přidejte vrstvu piškotů a celý postup opakujte do požadované výšky dortu. Nakonec ozdobte oblíbenými pamlsky.

Který vyzkoušíte? Budeme rádi, když se s námi podělíte o svůj oblíbený recept na dort.

 

Sdílejte článek

Terka

Terka je majitelkou krásného borderáka Chipa, se kterým hodně cestuje a začíná se věnovat sportovní kynologii. Tak, jako každá borderka je i Chip velmi aktivní, a navíc má za parťáky králičici Cinamon a koťátko Dejlinku. Terka se s vámi ve svých článcích podělí o své zážitky, zkušenosti a chovatelské tipy.

O radu ji také můžete požádat na našem live chatu, který spravuje.

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu