Akinu

Cestujeme se psem bezpečně

Psi nás stále častěji doprovází při našich cestách. Ať už na dovolenou, do zahraničí, na návštěvu či na výlet, bereme je s sebou. A proč také ne? Vždyť jsou našimi nejlepšími parťáky, a tak chceme být stále spolu.

22. 5. 2019
Terka

Před cestou bychom měli zvážit, zda bude cesta pro psa přínosem nebo spíše utrpením. Jsou psi, kteří cestování milují. Stačí říci „Pojedeme na výlet?“ a oni radostně vrtí ocáskem, jak moc se těší vstříc novým zážitkům. Jako třeba můj Chip. Pak jsou ale psi, kteří cestování rádi nemají. Bojí se, zvrací, mají zažívací problémy. Takové pejsky je potřeba postupně na jízdu autem zvykat tak, aby měl pejsek jízdu spojenou s hezkými zážitky. Pokud každá cesta autem bude končit návštěvou veterináře, pejsek si cestování spojí s návštěvou ordinace a nebude chtít do auta ani nastoupit.

Pokud se rozhodnete cestovat s pejskem autem, je potřeba zajistit, aby byla cesta pro vašeho mazlíčka bezpečná a také pohodlná.

Vašeho parťáka můžete převážet v autě na zadních sedačkách, v tomto případě je dobré pořídit cestovní deku – ta skvěle ochrání vaše autopotahy před nečistotou. Na zadních sedačkách je potřeba psa zajistit pomocí bezpečnostního pásu. Ten se připne k psímu postroji určenému pro cestu autem. Tuto variantu jsme si zvolili my. Chip miluje sledování ubíhající krajiny z okénka.

Na zadních sedačkách můžete psa přepravovat také v plastové přepravce. Přepravku můžete svému pejskovi vystlat hezkou měkkou dekou, nebo mu do ní vložit jeho oblíbený pelíšek. Přepravka je třeba upevnit auto pásem tak, aby byla ukotvena na svém místě a necestovala po sedadle.

U větších psů je vhodné použít transportní plastovou klec nebo klec kovovou. Tyto klece se umisťují do kufru auta. V kufru svého auta můžete také převážet psy volně, je ale potřeba oddělit kufr od vnitřního prostoru auta vhodnou automříží, aby pes neměl nutkání sedadlo přeskočit na zadní sedadla.

Cestovat ale můžete také v hromadných dopravních prostředcích, jak v tomto případě pejska zajistit a na co si dát pozor si povíme zase v příštím článku. Zatím mi můžete do komentářů pod příspěvek napsat, jak své miláčky převážíte vy.

Sdílejte článek

Terka

Terka je majitelkou krásného borderáka Chipa, se kterým hodně cestuje a začíná se věnovat sportovní kynologii. Tak, jako každá borderka je i Chip velmi aktivní, Terka se s vámi ve svých článcích podělí o své zážitky, zkušenosti a chovatelské tipy. O radu ji také můžete požádat na našem live chatu, který spravuje.

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu