Akinu

Cestování s kočkou

Potřebujete odcestovat a chcete nebo dokonce musíte vzít svého kočičího miláčka s sebou? My pro vás máme tipy, díky kterým společné cestování snadno zvládnete. Řekneme vám, jak si kočičky snadno zvyknou na přepravku. Kde zjistíte, co vše potřebujete, aby vás s kočičkou pustili do zahraničí, či vám poradíme, co zabalit, abyste něco nezapomněli doma.

Přepravky pro kočky

Je důležité vybrat kočičce tu správnou přepravku. Možná bude pro tu vaši vhodná látková, která je lehká a snadno se přenáší. U nás jsou ale nevíce oblíbené plastové přepravky. Plastová přepravka je sice malinko těžší, ale pokud máte neklidnou kočičku bude pro ni jistě vhodnější. Plastové přepravky zajišťují při přepravě bezpečí jak pro kočky, tak pro jejich majitele. V autě je jednoduše zajistíte bezpečnostním pásem či stahovací gumou. Další výhodou plastových přepravek je snadná údržba.

Jak si na přepravku kočka zvykne?

Nejjednodušší cesta je ta, že přepravku přinesete domů a necháte ji na bezpečném, klidném místě, kde si ji kočička bude moci sama očichat a prozkoumat. Až se s ní takto seznámí, vložte do přepravky deku či její oblíbenou hračku a postupně jí ukažte, že do ní může vlézt či si v ní hrát. Za každý úspěšný pokus kočičku odměňte pamlskem. Až toto bude zvládat, můžete s ní začít chodit ven, aby si zvykla na neznámé zvuky.

S vaší kočičkou můžete zkusit navštívit nejbližší klidnou louku či park, a postupně vzdálenost zvyšovat. Pokud jí totiž cestování něčím zpříjemníte, nebude mít přepravku spojenou pouze s návštěvou veterináře. Víte, že kočičku můžete venčit jako pejska? Jak na to, se dozvíte v článku "Jak naučit chodit kočku na vodítku".

Kočka v autě

Při delší trase si možná budete chtít udělat přestávku v řízení. Kočku v autě nikdy nenechávejte samotnou, obzvláště v letních měsících, kdy teplota v uzavřeném autě nebezpečně rychle stoupá. Raději zaparkujte ve stínu a stáhněte okénka. Nezapomeňte také dávat své malé cestovatelce pravidelně vodu.

Cestování s kočkou do zahraničí

Berete s sebou kočičího parťáka na vytouženou dovolenou do zahraničí? Pak byste měli vědět, že každý stát má své požadavky na povolení vstupu zvířete do dané země. Budete potřebovat pas vaší kočky, musí mít čip či viditelné tetování, očkování proti vzteklině a další různá očkování. Všechny potřebné informace vám poskytne Státní veterinární správa či zastupitelský úřad vybrané země.

Co kočce zabalit s sebou?


Po příjezdu na místo

Přepravku umístěte do pokoje, otevřete ji a běžte si v klidu vybalit. Jakmile se kočička rozkouká, sama za vámi přijde. Ukažte jí, kde bude mít vodu s krmením, potěšte ji oblíbenou hračkou a pochvalte, jak cestování hezky zvládla.

Jaké máte zkušenosti s cestováním s vaší kočkou vy? Podělte se s námi.

 

Sdílejte článek

Akinu

V našem týmu Akiňáků je každý odborník na něco jiného. A tak si můžete počíst jak rady co, jak a proč používat, ale také co a jak řešit. Sledujte naše články!

Mohlo by Vás zajímat

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu