Akinu

Akinu VITALITY Multivitamín Forte doplněk stravy pro psy 120 g

Je váš parťák pod dlouhodobou intenzivní zátěží? Nebo je jeho organismus oslabený po náročné nemoci? Nebo jen máte obavu… Více informací

Doprava zdarma

Doprava od 899 Kč je zdarma !

 
295 Kč bez DPH
Přidat do porovnávače (0)
339
s DPH
Popis

Je váš parťák pod dlouhodobou intenzivní zátěží? Nebo je jeho organismus oslabený po náročné nemoci? Nebo jen máte obavu, že je jeho strava příliš jednostranná a chcete mu ji zpestřit? Multivitamín Forte s Biotinem mu zajistí dostatek nezbytných vitamínů, minerálů a stopových prvků .

Akinu VITALITY Multivitamín Forte doplněk stravy pro psy 120 g: Pro zlepšení metabolismu a kvality srsti, kůže a drápů

Multivitamín Forte s Biotinem pomáhá vyrovnat obsah důležitých živin, které mohou být v deficitu obzvláště při vysoké a dlouhodobé zátěži např. při vytrvalostním sportu nebo tréninku nebo při oslabení organismu z důvodu nemoci, po úrazu, podvýživě a pokročilém stáří. Avšak nejčastější příčinou deficitu důležitých živin bývá nekvalitní, jednostranné nebo nekompletní krmivo.

Jaké klíčové složky Multivitamín Forte s Biotinem obsahuje a proč jsou důležité?

Biotin: Vitamín B7 je součástí mnoha živých buněk těla a slouží jako zdroj energie a stavebního materiálu pro buňku. Zasahuje do metabolismu cukrů, tuků i aminokyselin. Je významnou složkou výživy při cukrovce, kde hraje významnou roli při udržování správné hladiny cukru v krvi. Ze všech dostupných živin se však nejvyšší měrou podílí na kvalitě srsti, kůže a drápů v součinnosti se Zinkem, Methioninem a vitamíny skupiny B. Má také velký vliv na kvalitu nosní houby u psů.

Methionin: Jedna z dvaceti základních aminokyselin tvořících bílkovinné řetězce. Patří mezi esenciální, tzn. že musí být přijímána v potravě, neboť tělo si ji nedokáže samo vyrobit. Methionin je důležitý pro biosyntézu bílkovin, cysteinu, kreatinu a karnitinu. Má specifický zápach po sirovodíku díky obsahu síry. Methionin podporuje regeneraci drápů, pokožky a především srsti psa. Zlepšuje také vstřebávání zinku, což je velmi důležité, protože samotný zinek je zásadním prvkem v růstovém cyklu srsti a folikuly (kořínky) jej potřebují pro růst nových chlupů.

Zinek: Esenciální (neumí si jej tělo vytvářet) mikroprvek (tzv. stopový - i velmi malé množství je pro organismus účinné). Jeho využitelnost z krmiva se pohybuje okolo 10 až 50 %, podle toho, zda se společně se stravou dostávají do těla látky podporující jeho vstřebatelnost - např. fytáty, Biotin, aj. Jeho význam v organismu spočívá v tom, že aktivuje řadu enzymů a tím se účastní celé řady důležitých reakcí v těle. Už mírný nedostatek zinku vede k poruše imunity a vyšší nemocnosti. Jednou z důležitých funkcí zinku je jeho aktivní účast na výživě chlupů a kůže. Nedostatek zinku v těle způsobuje primárně málo pestrá strava, chudá na mikro i makro živiny.

Veškeré výše uvedené složky patří k nepostradatelným živinám v metabolismu psa. Každý z těchto prvků má v něm svou nezaměnitelnou roli a nedostatek kteréhokoliv z nich může způsobit psovi nemalé potíže.

Jak Multivitamínová směs s Biotinem pomáhá?

- Slouží jako akutní i preventivní zásobení organismu důležitými živinami potřebnými pro udržení kvalitní srsti, kůže a drápů.
- Ulevuje při těžko definovatelných příčinách způsobujících u psa svědění pokožky, drobných kožních zánětech i zánětech v uších nebo na sliznici.
- Podporuje organismus starších, podvyživených, oslabených a dlouhodobě nemocných psů, kterým povětšinou schází celé spektrum v této směsi obsažených důležitých látek.
- Březím a kojícím fenám doplňuje široké spektrum vitamínů a minerálů potřebných pro vývoj plodu a tvorbu mléka. Při potřebě vyššího obsahu vápníku je vhodné ho doplňovat ještě samostatně Vápníkem.
- Doplňuje důležité látky a zmírňuje následky vysoké zátěže např. tažných, záchranářských či závodních psů.
- Při BARF krmení a během celého období růstu štěňat (především u velkých a obřích plemen) zajišťuje dostatek pro organismus nezbytných vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Vhodné pro: psy

Dávkování:

Složení: pivovarské kvasnice, mořská řasa Kelpa, krillová moučka, vaječný žloutek, sušená vejce, rybí olej z tresčích jater, směs vitamínů a minerálů, MSM, vodní řasa spirulina, lecitin 98 %, hydrolyzovaný rybí kolagen. Analytické složky: hrubý protein 34 %, hrubý tuk 19 %, hrubá vláknina 1,9 %, hrubý popel 13 %, vlhkost 7 %, škrob 2,7 %

Víte, že:
denní potřeba zinku pro psa je 10 až 25 mg dle velikosti? Za projímavou dávku se považuje jednorázové množství okolo 200 mg a za škodlivou pro organismus 500 mg.

Příslušnost kategorií

VITALITY víkend
PSI / Vitamíny a doplňky stravy
Vlastnosti
  • Vlastnost Hodnota
  • Specifikace srst, kůže
Hodnocení

Buďte první, kdo může hodnotit!

Hodnotit zboží mohou pouze přihlášení uživatelé.
Přihlásit se
Blog Kdo kupuje
Betty

Poradíme Vám

Blog Zeptejte se na
FACEBOOKU
737 246 763
Odborné poradenství Po - Pá: 8:00 - 15:30

Naše výhody

lorem

Doprava zdarma

Od 899 Kč u nás máte dopravu zdarma vždy! Sledujte naše limitované nabídky na Dny dopravy zdarma!

lorem

Jedinečné výrobky

Znáte značku AKINU z marketů a prodejen? Pouze na našem e-shopu najdete všechny naše výrobky a za skvělé ceny. Tady jste u přímého dodavatele.

lorem

Věrnostní program

Odměňujeme naše zákazníky – akiňáky. Registrujte se u nás, krmte s AKINU a sbírejte body. Za body pak čerpáte slevy a výhody věrného zákazníka.

lorem

29 let zkušeností

Přinášíme vám jen to, co sami prověříme a otestujeme. Historie značky a naši vlastní miláčci nám dovolují rozumět potřebám mazlíčků a pečovat o ně chytře.

Zajímají vás novinky v našem e-shopu?

Dostávejte je e-mailem nebo nás sledujte na Facebooku nebo Instagramu